Gürkan Çoban


İzmir Kamp Yapılacak Yerler Serisi 1- Pırlanta Plajı

İzmir çeşmeye bağlı olan eşsiz güzelliğiyle pırlanta plajı kamp severlere yuva oluyor çeşme otogarına 9 km olan pırlanta plajı gerek denizi gerekse kumsalı ile çok güzel bir yerdir.

 Plaja arabayla ulaşmak kolaydır park yeri sıkıntısı da çekmezsiniz, arabası olmayan arkadaşlar için de ya İzmir garajından yada Fahrettin Altay metro istasyonundan çeşme dolmuşları kalkıyor çeşme dolmuşlarına binip çeşme otogarda ineceksiniz oradan da dolmuşçu abilere soracaksınız pırlanta plajına hangi dolmuş gidiyor diye onlar size yardımcı olacaktır :)


Plajın denizi temizdir akşam üzeri saat 4-5 den sonra hafif dalgalar olmaya başlıyor. 
Belli bir kısmı ağaçlık olan plajda çadır kurulacak onlarca yer bulunmaktadır.  Çeşme belediyesinin plajı olduğundan çadırınızı kurmak için ekstra bir ücret ödemenize gerek yoktur ücretsizdir.
Tuvalet ve duş alanları vardır, tuvaletten ücret alınmamaktadır(tuvaletleri gayet temizdir) ama duş ücreti 3 TL dir. 
Ateş yakmak yasaktır ama jandarmanın insafına kalıyorsunuz rüzgarsız havada güvenli bir ateş yakarsanız jandarma bir şey söylemiyor ama rüzgarlı bir günde kesinlikle ateş yaktırmıyorlar ve olayın takipçisi oluyorlar 3-4 kez kontrole geliyorlar. Odun ve çalı çırpı bulması biraz zor plajın dışına çıkıp ormanlık alanda bulmaya çalışıyorsunuz biraz bakınırsanız yakacak bir şeyler bulmanız mümkündür. 

Market olayına gelecek olursak plajın 3-4 km yakınında 5M Migros vardır ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz ve migros un hemen yanında bir market bulunmaktadır 7/24 açıktır ve servis imkanı vardır.

Pırlanta pılajı konumu buradadır :

Bu yazımda sizlere çeşmenin güzel pırlanta plajını elimden geldiğince tanıtmaya, kamp yapacak arkadaşlara yardımcı olmaya çalıştım.

                                 

Yorum Gönder

0 Yorumlar